Close

Arduino zámek se uzamkne při otevření anonymního okna

Arduino dveřní zámek řízený servem

Autor projektu Mike, CEO společnosti Useless Duck Company, znovu přichází se svým zábavným projektem, který je řízen Arduinem. Uznejte ale, že oproti mnoha jeho předchozím projektům (automatický dávkovač toaletního papíruklobouk, který se sám smeká), by tento mohl být skutečně užitečný. 🙂

Když nechcete, aby Google Chrome (nebo jiný prohlížeč) uchovával data o vaší činnosti, můžete prohlížet web v anonymním režimu. To vám je ale k ničemu, když někdo, komu například zrovna vybíráte dárek k narozeninám, vtrhne do místnosti. S cílem vyřešit tento problém se Mike pustil do projektu dveřního zámku, který se zamkne, když otevřete anonymní okno prohlížeče.

Mike připojil ke svému PC Arduino UNO, kterým řídí servo ovládající zámek. Také vytvořil program, který běží na PC, a kontroluje všechny prohlížeče aktivní na počítači. Když software identifikuje otevření anonymního okna, pošle signál Arduinu, které zamkne zámek.

Napadne vás i jiné použití navrženého mechanismu?

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/07/13/arduino-door-lock-is-activated-by-opening-an-incognito-window/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

One Comment on “Arduino zámek se uzamkne při otevření anonymního okna

M.
3.10.2016 at 9:31

Jelikož se SW jmenuje fapmonitor, tak zřejmě slouží úplně pro jiné účely 😀 😀 😀

Napsat komentář