Close

ARTIC: 3D tiskárna s Arduino Mega

3D tiskárna ARTIC

Když si Dokyoon Kim koupil 3D tiskárnu, přišlo mu, že její sestavení je zbytečně složité, a tak se rozhodl, že vytvoří vlastní tiskárnu, kterou by mohli sestavit a používat i méně zkušení uživatelé. Veškeré její díly byly samozřejmě vytištěny na jiné 3D tiskárně a kromě nich bylo použito Arduino Mega 2560, Ultra crystal LCD, krokový motor, E3D tryska a další.

Ačkoliv se zatím stále nejedná o open-source projekt, autor se myšlence, že by se jím stal nebrání.

Dokyoon Kim začal se svým projektem sám, ale po chvilce se k němu přidali dva softwaroví  inženýři a jeden hardwarář. Tato skupina pak 20. června 2015 utvořila tým Lapis.

  • Dokyoon Kim: Team leader, ARTIC developer and designer. Hardware and software engineer.
  • Jeoungmin Yoon : Software engineer, Cura source analyzer.
  • Jieun Yoon : Software engineer, Cura source analyzer.
  • Jaewan Park : Hardware engineer, 3D scanner project analyzer.

Zrealizování jejich projetu nezabralo mnoho času a první prototyp byl hotov již v červenci. Autorům šlo především o to, aby se dala tiskárna sestavit tak jednoduše jako třeba LEGO.

Naši tiskárnu jsme vytvořili tak, aby se dala nejen snadno sestavit, ale aby její sestavování bylo zábavné.

Pro zkušenější uživatele by pak neměl být problém si tiskárnu jakkoli upravit. Například pokud by chtěli svoji tiskárnu zvětšit, stačí si vytisknout patřičné díly. Dokonce lze upravit soubor ARTIC 3D či pozměnit software tiskárny pomocí Arduina.

Momentálně probíhá testovací prodej. Vše je ovšem zatím dostupné jen v Korei. V budoucnu je však v plánu zprovoznit prodej přes přes timeline na Facebooku. Momentálně tiskárna vyjde na 380 000 Wonu, což je asi 389 dolarů (necelých 10 000 Kč). Cena se ale může ještě změnit, neboť týmu Lapis jde především o dosažení co nejnižší ceny.

Tiskárna ARTIC je vysoká 320mm a tisknutelný objem je 185x155x150mm.

Doufáme, že mnoho lidí využije naši tiskárnu, aby se seznámili se světem 3D tisku, a že naše tiskárna nebude pouze vybavením expertů, ale „hračkou“ pro běžné uživatele.

Pro více informací můžete tým Lapis sledovat na Facebooku.

Přeloženo z http://www.arduino.org/blog/1-the-new-blog/artic-3d-printer-using-arduino-mega a mírně upraveno.

 

Napsat komentář