Close

Circular Knititc a výstava DOERS o Open Source

kotoučová pletačka na doers

Zoe Romano na svém blogu píše o  Circular Knitic. Tento „kotoučový pletací stroj“ je open-source hardware vytvořený pro výstavu DOERS, jejímž kurátorem byl spoluzakladatel Arduina David Cuartielles. Výstava probíhá od listopadu 2014 do července 2015 v Etopia centru ve Španělské Zarogoze.

Výstavu provází série prezentací, workshopů a seminářů zaměřených na svět volné tvorby, výzkumu a vlastní výroby. Projekt chce ukázat na různorodé výjimečné realizace a nápady, které mění svět, ale hlavně odhalit návštěvníkům vlastní komunitu lidí kolem Open Source.

DOERS neustále hledají nové projekty, které dokáží překvapit.

Po dobu osmi měsíců bude pět kotoučových pletaček pomalu plést. Za tu dobu upletou dost na to, aby zaplnili celý strop Etopia centre pletenými šálami.

Za použití digitální výroby a nástrojů jako je 3D tisk, laserové řezání, Makerbeam a Arduino Uno Knitic Duo nadesignovalo replikovatelný pletací stroj. Není to ale poprvé, kdy pracovali s pletacími technikami. Pár let zpátky s nimi Zoe Romano udělala interview o předchozím projektu zaměřeném na přidávání „nového mozku“ do starých šicích strojů za použití Arduina Due.

kotoučová pletačka

Circular Knitic

 

 

Mnoho designerů experimentuje s 3D tiskem v módě. Přístup Knitic ukazuje, jak digitální tvorba může mít velký vliv na způsoby navrhování oblečení, zvláště pokud je potom produkováno na nových strojích.

Většina součástek kotoučové pletačky je vytvořena na RepRap 3D tiskárnách. Další jsou z plexi skla, které může být snadno vyříznuto pomocí laseru. Návody a všechny zdroje najdete na stránce projektu na GitHub.

Článek byl přeložen z http://blog.arduino.cc/2015/02/03/circular-knitic-and-the-power-of-doers-in-open-source/ a mírně upraven.

 

Napsat komentář