Close

DIY Arduino MIDI kontrolér

DIY Arduino MIDI kontroler

Myš je jistě skvělé zařízení pro standardní ovládání počítače, ale není vždy nejrychlejší. V některých situacích spíše pro interakci využijeme přepínače, tlačítka, posuvníky a LEDky. Pokud tvoříte digitální muziku, mohl by vás zajímat tento MIDI pult pro dýdžeje, který je založený na Arduinu. Autorem projektu Traktorino je Músico Nerd.

Pult Traktorino obsahuje řadu potenciometrů, rotačních enkodérů a také LED, které poskytují zpětnou vazbu. Součástí zařízení je krabička vyřezaná z překližky. Zařízení je ovládané deskou Arduino UNO, ke kterému je připojené jako shield, a může komuinikovat s MIDI programy na počítači.

DIY Arduino MIDI kontroler

Traktorino bylo vytvořeno pro ovládání software Traktor. Je schopné řídit velkou část funkcí tohoto programu. Jelikož komunikuje na standardním protokolu MIDI, je s ním možné ovládat i další programy, které MIDI podporují, jako jsou Ableton Live, Serato, FL Studio, Logic a další.

Více informací o projektu naleznete ve videu níže, na stránkách autora a na serveru GitHub.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/04/03/traktorino-is-an-open-source-diy-midi-controller-for-djs/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář