Close

DIY propojené objekty pro spojení s přáteli na dálku

Arduino Projekt IMissYou

Co se stane, když oddělíte kreativního technika od jeho rodiny? Začne přemýšlet o tom, jak se s ní spojit pomocí Arduino YúnIMissYou je jednoduchý projekt, transformující rámeček s obrázkem do objektu připojeného k internetu. Rámeček vnímá dotyky pomocí kapacitní vrstvy z vodivé barvy za fotografií. Na tu je připojeno Arduino, které snímá změny napětí a pomocí knihovny Capsense posílá informace přes wifi a internet na mobilní telefon skrze aplikaci Pushover.

IMissyou

Ukázka notifikací

Autor projektu Martin Hollywood nám k tomu napsal:

Když jsem se jednou koukal na fotku mojí rodiny, kterou mám na stole, bylo mi smutno a chtěl jsem se vrátit domů. Dotkl jsem se fotografie a uvědomil si, že někde v tom je zárodek nápadu.

Chtěl jsem, aby má rodina věděla, že na ně myslím, ale nechtěl jsem vytvářet dva objekty tak, jak je tomu například u projektu GoodNight Lamp, který mám moc rád. V každém případě nebyla žádná záruka, že by si moje rodina všimla blikajícího foto-rámečku, reagujícího na můj signál. Použití mobilní aplikace pro příjem PUSH notifikací se mi tak zdálo jako nejjednodušší volba, ale naposledy jsem vyvíjel pro iOS1!  Dnes je ke stažení plno aplikací s podobnou službou: Pusher, Pushover, Pushingbox. Já se rozhodl pro Pushover. Má sedmidenní trial a dobrou podporu pro API (nakonec jsem si koupil licenci).

Další detaily o projektu najdete na Martinově blogu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/10/06/diy-connected-objects-for-happy-people/ a mírně upraveno.

 

Napsat komentář