Close

Dobrá káva na zavolání

Arduino Hack kávovaru

Vy ještě pořád mačkáte tlačítka na kávovaru, když chcete uvařit kávu? Pokud ano, tak vás možná bude zajímat, jak jde takový „hloupý“ kávovar předělat na ovládání hlasem. To bylo cílem projektu, který pro ovládání hlasem upravuje kávovar De Longhi.

Kávovar byl rozebrán a bylo do něj přidáno Arduino Nano, které se stará o ovládání řídicích tlačítek a také malého motoru, který slouží k nastavení intenzity kávy. Ovládání hlasem zajišťuje aplikace Snips, která běží na Raspberri Pi, která posílá potřebné pokyny Arduinu.

Arduino Hack kávovaru - Ovládání intenzity kávy
Ovládání intenzity kávy

Ovládání tlačítek je vyřešeno tak, že k pinům tlačítka byly připájeny vodiče, které je možné s pomocí relé propojovat, což se kávovaru jeví jako stisk tlačítek.

Arduino Hack kávovaru - Napojení tlačítek na ovládání
Napojení tlačítek na ovládání

Brzy možná dojdeme do stavu, kdy domácí spotřebiče nebudou potřebovat zdlouhavé manuály k jejich obsluze, ale bude stačit jim říci své přání. Díky tomu to bude vypadat jakoby technologie zmizela někam do pozadí. Díky tomu se nebudete muset starat o technologii samotnou, ale o lidi kolem vás. Schovat technologie do pozadí je i cílem společnosti Snips, která stojí za stejnojmennou aplikací.

Ukázkový kávovar vám tak umí na hlasový povel připravit například dvojité espresso, flat white, nalít vám horkou vodu, nebo se jen vypnout.

Jak píší na stránce projektu:

Původně se jednalo pouze o ukázkový projekt, ale v naší pařížské kanceláři jsme si na kávovar tak zvykli, že už tam zůstal natrvalo. Chtěli jsme tedy i ostatním umožnit si takový kávovar postavit.

Více informací najdete ve článku o projektu. Kávovar v akci můžete vidět ve videu níže.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/09/12/hack-your-coffee-machine-with-voice-control/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář