Close

E-TRACES vytváří vytváří vizualizaci balerínek

E-TRACES - VIZUALIZACE BALERÍNEK

Electronic Traces je interaktivní projekt vytvořený k tomu, abychom mohli veškeré pohyby baletních tanečníků převést do digitálního záznamu pomocí přizpůsobivé mobilní aplikace. Prototyp sestavila produktová vývojářka Lesia Trubat kombinováním techniky a umění za pomoci desky Arduino Lilypad, akcelerometru a rezistorů citlivých na působící sílu.
Koncept Electronic Traces je založen na zachycení tanečních pohybů a na jejich vizualizaci za pomoci nových technologií. Soustředili jsme se proto na samotné baletní boty, které díky kontaktu se zemí a technologii Lilypad Arduino zaznamenávají tlak a pohyb tanečníkových nohou a posílají signál do elektronického zařízení. Speciální aplikace nám pak umožní zobrazit tento signál graficky, a dokonce jej můžeme přizpůsobit pro každého uživatele díky rozmanitým funkcím aplikace.
Uživatel pak může shlédnout všechny pohyby na videu, ukládat obrázky z videa, a dokonce je tisknout. Tanečníci mohou analyzovat své vlastní pohyby a opravovat je, nebo porovnávat s pohyby jiných tanečníků, protože grafy vytvořené pohybem se mohou lišit v závislosti na technice provedení pohybu.

E-TRACES - vizualizace balerínek, schéma zapojení
E-TRACES – vizualizace balerínek, schéma zapojení

E-TRACES, memories of dance from Lesia Trubat on Vimeo.

Oldřich Horáček

2 Comments on “E-TRACES vytváří vytváří vizualizaci balerínek

Bára
19.2.2016 at 15:08
Zbyšek Voda
19.2.2016 at 15:34

Součástky ano – viz http://www.hwkitchen.com/tags/LilyPad/.
Zbytek si ale bohužel musíte sestavit sama 🙂

Napsat komentář