Close

Upravený IKEA stolek vizualizuje vaši oblíbenou hudbu

IKEA stolek vybavený Arduinem

Kávový stolek může být použit různými způsoby – jako podložka pod nápoje či pochutiny, jako odkládací plocha pro všechno možné, jako designový doplněk místnosti, nebo jako ústřední bod konverzace s přáteli. Doteď však nebyl použit jako hudební vizualizér. Díky návodu na stránkách časopisu Make je to nyní možné! 🙂

Mimo stolek samotný, který je vlastně jedna z nejlevnějších věcí na celém projektu, budete potřebovat maticový LED displej, mikrofon, Arduino UNO a pár dalších elektronických součástek. To vám umožní vizualizovat hudbu, která zrovna v místnosti hraje. Dobrou zprávou je, že stolek nepotřebuje velké napětí, takže je možné ho napájet z obyčejné nabíječky na mobilní telefon.

Projekt je založený na Hudebním Vizualizéru Piccolo od Adafruitu, který využívá I2C multiplexor pro ovládání 8×8 dvoubarevného maticového displeje. Odsud také pochází kód programu, stejně jako zapojení projektu. Stolek je tedy zvětšenina Vizualizéru Piccolo.

Stačí zapojit do libovolné nabíječky s USB, pustit si oblíbenou muziku a už si jen užívat tanec a fontány LED diod na velkém maticovém displeji.

Kompletní návod s obrazovou dokumentací si můžete prohlédnout na stránce projektu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/09/hacked-ikea-table-dances-to-your-favorite-music/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář