Close

Interaktivní DJ sety s CUBLED a Arduino UNO

cubled performance

Cubled je interaktivní instalace z 27 zářících koulí v prostoru sestavená tak, aby tvořila kostku o hraně 5 metů, vznášející se nad pódiem.

Autorem projektu je Giuseppe Acito a jeho Opificio Sonico, samotná instalace je sestavená z ocelových lanek, RGB LED pásků a z klasických kulatých papírových lustrů z IKEA.

cublet arduino

Systém je ovládán pomocí MIDI, noty jsou generované sequencerem a konvertované do elektrického signálu pomocí Arduino Uno a Mosfetu tranzistorů:

„V systému jsme nepoužili žádné DMX zařízení, celý je napájen pomocí 12V DC s úzkými elektrickými dráty, aby si instalace zanechala svojí lehkost. V tomto klipu je náš výstup rozdělený na dvě části: V první živě „hraje“ první sada elektronických perkusí, pomocí step sekvenceru Sonic Fraction Beatdown (Max/MSP pro Ableton Live) a vygenerované kombinace 12 MIDI not jsou spojeny se světelnými koulemi. V druhé části jsou kombinace zvuků a světel naprogramované skladby, které živě hraje Tenori-on Yamaha a Ableton Live. Instalace proběhla před Link Clubem v Bologni v prosinci 2013, během měsíce performance.“

Nákres cubled Arduino
Nákres cubled

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/05/27/dj-sets-get-more-interactive-with-cubled-and-arduino/ a mírně upraveno.

Napsat komentář