Close

Interaktivní laserová show s Arduinem

Arduino Laserová interaktivní show

Co je lepší, než jeden laser? No přece více laserů! A to ne jen tak ledajakých…

V projektu „Interactive Laser Sheet Generator“ naleznete lasery, kterými je možné pohybovat za pomoci servo motorů a ještě k tomu s tím vším rotovat. Díky tomu je možné vytvořit velice zajímavé 3D obrazce. S lasery jde navíc interagovat díky dvanácti ultrazvukovým senzorům, které jsou umístěné po obvodu platformy. Aby toho nebylo málo, je projekt vybavený MIDI výstupem, který lze použít k přehrávání hudby. O řízení se stará deska Arduino Mega.

Arduino Laserová interaktivní show

Jak je vidět ve videu níže, mechanické prvky projektu byly vyrobené na CNC řezačce. Když je zařízení spuštěné, začne se otáčet brushless motor, který roztočí celou hlavici s lasery a servo motory. Arduino Mega poté lasery natáčí do různých úhlů, díky čemuž vznikají zajímavé světelné obrazce ve vzduchu.

Do projektu jsem přidal i ultrazvukové senzory vzdálenosti, díky kterým můžu snímat přítomnost předmětů nad mým zařízením – například lidské ruky. Když senzory předmět detekují, zařízení na ně reaguje změnou nastavení laserů a hudby. V zařízení jsem zkombinoval principy laserových harf a také POV displejů.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/08/09/create-an-interactive-laser-sheet-generator-with-arduino/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář