Close

Interaktivní LED taneční podlaha

Arduino LED taneční podlaha

Pokud chcete mít na party či svatbě svítící taneční podlahu, můžete si ji půjčit. To ale vyjde dost draho. Na druhou stranu, pokud máte za kamarády kutily, můžete se s nimi domluvit, aby vám ji postavili. Přece na tom nemůže být nic těžkého!

No, popravdě… těžké to opravdu je. Musíte sehnat konstrukční materiál (dřevo, plexisklo) a vyrobit z něj 64 panelů o rozměrech 45 x 45 cm (každý takový panel obsahuje čtyři „pixely“). Celkem tedy máte 256 svítících ploch. V každé takovéto ploše naleznete LED pásek se třiceti LED, které jsou adresovatelné po skupinách tří LED. Dohromady tedy řídíte 7680 LED v 2560 skupinách.

Arduino interaktivní LED podlaha - Momentka ze stavby

Momentka ze stavby

Stavba a zprovoznění nakonec zabrala 11 měsíců (i s použitím nástrojů jako jsou stroj na osazování PCB, laserová řezačka a další). O ovládání LED se stará deska Teensy 3.1, 256 spínačů pod „pixely“ čte deska Arduino Mega.

Více informací o projektu naleznete na webu AvBrand. Video níže dokumentuje stavbu tohoto strhujícího projektu. Naleznete v něm také záznam hry Dance Dance Revolution, která byla upravena speciálně pro tuto podlahu tak, aby ji mohlo hrát více hráčů.

Zajímalo by mě, jestli se stavba opravdu vyplatila. Tak nějak tuším, že ne. Na druhou stranu už autorům taneční parket zůstane i  pro další party a třeba se časem i zaplatí. Rozhodně to ale byl strhující počin, který úspěšně vyřešil spoustu výzev.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2017/03/27/an-interactive-led-floor-to-get-the-dance-party-started/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář

Přejít k navigační liště