Close

Interaktivní výlohy s Arduinem od Zigobot

Zigobot je obchod s robotickou technikou a Arduinem. Na vánoce vytvořil výlohu s tančícími robotickými myšmi poháněnými Arduinem. Podívejte se na bizarní galerii a rozhovor s autory.

Zigobot myši 2
Zigobot myši

Zigobot svůj projekt nainstaloval v jedné výloze v Lausanne ve Švýcarsku a celý pracuje na bázi Arduina. Zigobot je distributorem Arduina a tak jsme se s nimi rozhodli udělat interview.

Zigobot

O co v projektu jde a komu je určený?

Projekt jsme vytvořili pro několik různých obchodů řetězce Bon Génie ve Švýcarsku a jde o myši tancující na Django Reinhardta.

Jak vás to napadlo?

Nápad přišel od hlavního designéra obchodu Bon Génie, kterému jsem navrhnul instalovat dva aktuátory do několika myší, aby jsme je odlišili od ostatních automatů, které můžeme běžně vidět.

Jak výloha funguje?

Používám dvě desky Arduino, které napájejí dva DC motory pro tančící páry a 8 NeoPixel Jewelů od Adafruitu do výlohy. Potom 10 servo motorů pro muzikanty, kteří využívají 18 kanálovou servo desku od Pololu a pro samostatného tanečníka další 6 kanálovou servo desku od Pololu.

Zigobot v práci
Foto ze zákulisí tvorby

Jak dlouho jsi na projektu pracoval?

Projekt jsem dokončil tak před měsícem. První prototyp jsem dokončil až pět dní před dokončeným modelem.

Jak jsi postavil mechanismus?

Mechanismus jsem zpracoval na tříosé fréze v tvrdém plastu, který se jinak používá na vyřezávání reklamních gravírovaných plátů. Byli potřeba tři různé mechanismy pro rotaci a rovnováhu pohybů. Hudbou jsem se tolik nezabýval, používá to nějakou technickou novinku, která vytvoří reproduktor, tím že jí položíte na jakýkoliv povrch.

Kolik jsi nakonec vytvořil výloh?

Celkem je tu 15 oken, každé s pěti muzikanty, dvěma páry tanečníků a samostatným tanečníkem. Devadesát myší se dvěma servo motory a třicet párů.

Pracoval jsi sám?

Většinu času ano. Pozval jsem si přítele na pomoc se šitím a ještě mi občas pomáhal stážista a další známý, když zrovna měli čas.

Přeloženo z http://www.arduino.org/blog/1-the-new-blog/zigobot-interactive-christmas-display.

Zigobot
Zigobot_6
Zigobot_12

Napsat komentář