Close

Internet věcí s Arduino a Temboo

Temboo Arduino internet věcí

Vzpomínáte si na nějaký IoT projekt, který jste si chtěli vyzkoušet s vaším Arduinem, ale neměli jste na to čas? Postavení sítě, která integruje více senzorů a desek do jedné velké aplikace, může být velmi těžké a zároveň časově náročné. Pro zjednodušení Temboo nedávno představilo nové M2M (machine-to-machine – komunikace strojů a zařízení mezi sebou) programování, které vám umožní připojit vaše Arduino a Genuino desky lokálně k internetu v síti pro více zařízení. Teď můžete využít všechny možnosti připojení k internetu v aplikacích Arduina bez toho, aby jste se museli vzdát výhod používání lokálních zařízení s nízkou spotřebou.

Robotický linka, který využívá M2M komunikaci (Ilustrační obrázek)
Robotický linka, který využívá M2M komunikaci (Ilustrační obrázek)

Naši známí v Temboo nyní podporují M2M komunikační protokoly pro desky Arduino: MQTT, CoAP a HTTP. Můžete si vybrat kterou použijete jenom podle potřeb vaší aplikace a jakmile si vyberete můžete si rovnou automaticky vygenerovat všechen kód, který je třeba k propojení vašeho Arduina s webovými službami. Můžete si také uložit síťové konfigurace, které si určíte. To vám usnadní práci s přidáváním, odebíráním zařízení a aktualizováním jejich chování na dálku.

S Temboo M2M můžete během několika minut naprogramovat flexibilně distribuované aplikace zařízení. Propojené senzory a zařízení umožňují množství praktických IoT aplikací od sledování kvality ovzduší, hlasitosti prostředí ve městech, nebo například kontrolu využití vody v zemědělství. Můžete se na ně podívat na videu pod článkem. Video ukazuje M2M síť, která monitoruje a ovládá jednotlivé stroje pracující společně na výrobním pásu.

M2M znamená přímou komunikaci mezi jednotlivými stroji, třeba na bázi WiFi a IoT. Moderní M2M zařízení jsou systémy sítí, které vysílají data do propojených zařízení. Výhodou je nízká energetická náročnost a rychlost přenostu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/12/15/you-can-build-arduino-multi-device-networks-with-temboo/ a mírně upraveno.

Napsat komentář