Close

Kutil si zabudoval do auta Android tablet

Android tablet v palubní desce auta

Na rozdíl od velké části dnešních vozidel neměl Volkswagen Polo 2014 žádný zabudovaný velký displej s navigací, ani možnost připojení se k systému vozidla přes bluetooth. Majitel vozu Aykut Celik se proto rozhodl, že vymění „hloupé“ rádio za Samsung tablet se systémem Android. V něm si může pustit Spotify, najít trasu na Google Mapách a využívat další užitečné aplikace. To vše na palubní desce vozidla.

K tomu všemu potřeboval zesilovač, kterým by nahradil ten v původním rádiu, shield s CAN sběrnicí od Seeed (aby se mohl napojit k řídícím signálům z auta, například z tlačítek na volantu), bluetooth modul a Arduino Mega 2560 (pro zpracování dat a odeslání do Android zařízení.

Schéma systému ovládání vozidla s Arduino a Android

Schéma systému

Shield pro CAN sběrnici byl nutný, abych mohl číst příkazy, které po CANu chodí. Já jsem jej použil k detekování příkazů z tlačítek pro ovládání hlasitosti na volantu (+, – a MUTE). K autorádiu jsou připojené dva CAN kabely – CAN bus HIGH a CAN bus LOW. Oba tyto kabely musejí být připojené na CAN-BUS shield. Díky tomu můžu odposlouchávat data na sběrnici.

Příkazy, které po CANu chodí jsou přes Bluetooth pomocí Arduina přeneseny do Android tabletu. Na něm běží aplikace, které přijaté příkazy zpracovává a například zesiluje či zeslabuje hudbu a podobně. Je tam také menu se zkratkami k dalším aplikacím.

Veškerý software a další informace jsou dostupné na GitHubu.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/31/maker-installs-an-android-tablet-in-his-cars-dashboard/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

11 Comments on “Kutil si zabudoval do auta Android tablet

scully29
4.2.2019 at 11:19

Da se pomoci arduina také ovládat i zesilovač v autě? Zesík mám 8kanálový (https://www.2din.cz/zesilovace-8-kanalove/)
Mám rádio na androidu, do kterého lze nahrát software. Přípandě jak to naprogramovat?

southofheaven
8.8.2017 at 15:34

To už by asi bylo lepší nějaké 2din rádio (https://www.2din.cz/2din-autoradia/)- jednak je to spousta práce a navíc funkcionalita je taky pochybná – přehřívání, nestabilní chod v případě potřeby výměny součástky, apod.

hans
31.8.2016 at 9:41

Mam taky v aute tablet. Mam typ gadmei e6 coz je stejne jako goclever 6. Vykuchal jsem z nej baterii, protoze stala za prd. Tim jsem ziskal jednu uzitecnou vlastnost. Kdyz pripojim napajeni do usb portu, tablet nabootuje. Takze mi odpada problem se zapinanim tabletu a hlidanim stavu baterie.
Jediny problem je, ze program pro prehravani hudby, ktery jsem si napsal, po bootu tabletu nejak nemuze najit soubor se seznamem skladeb a pokazde vytvari novy. Asi nejaka vlastnost androidu.
Pro ovladani zesilovace (4x50W trida D) pouzivam integrac TDA7318, ale existuje levnejsi nahrada PT2313.
Pro komunikaci s TDA a nejake to mereni pouzivam desku IOIO pripojenou k tabletu jako master. IOIO ma OTG port.
Mam v planu dodelat jeste CAN/OBD pro ovladani tlacitky z volantu.

Honza
2.8.2016 at 18:30

Též mam v autě udělané něco podobného jen bez připojení na CAN jelikož mam starší auto a nemam žádné tlačítka na volantu či podobné.
Se zimou problém není.
Problém dělá občas horko a to že tablet pak hlásí že baterie má moc vysokou teplotu pro nabíjení ale jinak funguje a do 5-10 minut to vyřeší zapnutá klimatazece.

Matěj Suchánek
5.8.2016 at 10:13

To je super, máte to taky v palubovce, nebo na skle jako bývají třeba GPS?

Tomas
2.8.2016 at 16:59

Suhlasim super napad, len by ma zaujimalo ako facha v zime ked je -10 az -20C°

Matěj Suchánek
5.8.2016 at 10:05

To nevím, ale myslím si, že není problém v autě zatopit na teplotu, kdy vše bude ok

Tomáš
1.8.2016 at 20:08
Matěj Suchánek
5.8.2016 at 10:01

Napsat komentář