Close

LibreCalc

Open Source kalkulačka OpenCalc

Pierre Parent a Ael Gain vyvíjejí kalkulačku, jejíž hardware i software uvolnili jako Open Source. Kalkulačka zatím umí například zobrazovat grafy, propojit se s Arduinem přes USB, nebo emulovat starého Pokémona. Celý projekt můžete sledovat na jeho stránkách librecalc.com, kde najdete veškerou dokumentaci k projektu, jeho jednotlivé faze nebo kontakt na autory.

Celá kalkulačka je vytváření pomocí 3D tiskárny, open source 3D modelování, a Linuxu. Jádro OpenCalc tvoří procesor imx233, display potom černobílý Sharp. Oba hlavní komponenty se vyznačují extrémně nízkou energetickou spotřebou.

V současné době už vzniká druhý prototyp OpenCalc, s vylepšenou klávesnicí a softwarem. Bude obsahovat například 128 MB Ram, menu, možnost programování v Python nebo počítačovou algebru. Zároveň má být kompletně autonomní: Půjde spustit bez jakéhokoliv externího kabelu, počítače, nebo zdroje energie. Bootovací čas by neměl zabrat víc jak 8 sekund.

Dvojice autorů sama kalkulátory neprodává, ale můžete si jej postavit sami, protože na svém webu sdílejí veškerou potřebnou dokumentaci a designy.

Na nový prototyp se můžete podívat ve videu:

Napsat komentář