Close

Míchejte koktejly podle dat!

Míchejte koktejly podle dat s Arduinem!

Věda zabývající se zpracováním dat zní hodně lidem docela nudně. Když  ale podle dat mícháte koktejly, může to být i celkem zábava! 🙂

Data Cocktail je zařízení, které chutnou cestou vizualizuje aktivitu na Twitteru. Základem zařízení je Arduino DUE, kterému sekunduje Arduino Pro Mini. Pokud si řeknete o nápoj, zařízení se podívá na posledních pět zpráv ze světa, které obsahovaly dostupné ingredience. Tyto zprávy tak určují složení a konečnou chuť. Kromě tvorby chutného nápoje také zařízení tiskne recept na aktuální koktejl, společně s Tweety, které určily jeho složení.

Jakmile je nápoj dokončen, Data Cocktail tweetne poděkování lidem, kteří se, ač nevědomky, na tvorbě koktejlu podíleli skrze Tweety.

Na videu níže můžete vidět zařízení v akci:

Data Cocktail vytvořil Clément Gault, zakladatel studia Koi Koi na workshopu projektu Stereolux v Nantes. Zařízení běží na Arduinu a prostředí Processing.

Aplikace napsaná v Processing řídí celé zařízení. Nejdříve pomocí knihovny Twitter4J pošle požadavek na získání Tweetů, poté přijatá data zpracuje a podle nich ovládá zařízení (světla, motory…). Robot vozící skleničku je založený na modifikovaném setu Zumo. Dále je použito Arduino Pro, motor shield a bluetooth modul. Ventily a LED jsou ovládané pomocí Arduino DUE přes USB.

Příprava koktejlu zabere přístroji asi minutu. Na výběr máte až šest ingrediencí.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/02/15/how-to-turn-data-into-cocktails/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář