Close

Pochlubte se svým Arduino projektem

První zapojení kompletní meteostanice

V české komunitě se to zajímavými Arduino projekty jenom hemží a i od vás se k nám dostanou pěkné návody a zprávy o projektech. Nyní vám dáváme oficiální možnost a podporu podělit se s ostatními a ukázat jim, co po večerech doma tvoříte. Demonstrace praktických projektů je pro hodně uživatelů Arduina neocenitelná a my si velmi vážíme toho, když se rozhodnete tyto zkušenosti sdílet.

Některé články o vašich projektech jsme již zveřejnili a určitě ještě další zveřejníme. Aby ale byly články kvalitní a čtenáři se dozvěděli vše potřebné, rozhodli jsme se do návodů vnést trochu „štábní kultury“. Díky tomu budou články obsahovat všechny potřebné informace i obrázky.

Ve spolupráci s naším mateřským e-shopem www.hwkitchen.cz jsme se rozhodli vás také v tvoření podpořit, ale to rozebereme až později.

Co všechno má takový článek obsahovat?

Popis projektu

Popis projektu a hlavně jeho rozsah záleží na konkrétním nasazení Arduina. Může se jednat o kratší popis (cca 300+ slov), ale i o podrobný návod na několik tisíc slov. V popisu by ideálně mělo být obsaženo k čemu projekt slouží, jaká byla motivace k jeho vytvoření, popis hardware a mechaniky projektu, postup stavby, jaké byly vaše zkušenosti se stavbou a s provozem, co se nepovedlo, plány do budoucna… Dále je také vhodné připojit seznam použitých komponent. Přehledně zpracovaný popis usnadní hlavně začátečníkům realizaci projektu nebo některé jeho části. Pro řadu z vás jsou realizované Arduino projekty velmi zajímavé.

Kód

Aby byl článek o projektu přínosem pro ostatní uživatele, musí obsahovat řídící kód projektu. Pokud to tedy není zrovna nějaký Arduino Shield :). Kód nám můžete poskytnout v podobě souborů, v textové podobě, nebo jako odkaz na nějaký repozitář (GitHub, Bitbucket…). Výhodou jsou samozřejmě komentáře v kódu. Nejlépe u každého řádku tak, aby i začátečníci mohli uvažovat o realizaci projektu a leccos se tak naučit.

Obrázky a videa

Vždycky je lepší, když si může člověk výsledek prohlédnout, než když o něm pouze čte. Proto prosíme o přidání obrázků v dostatečné kvalitě. Na úvodní obrázek je ideální fotka o rozměrech 1200 x 628 ve formátu JPG. I další obrázky nám prosím posílejte ve formátu JPG, kvalita by měla být co nejvyšší. Maximální počet obrázků je 20 + jeden úvodní. Mějte na paměti, že obrázky jsou jako doplnění textu velmi vhodné. Jednoduše se dá říci, že co větší odstavec textu, to obrázek je ideál :).

Do pořádného článku patří i video vašeho projektu. Preferovaný způsob je odkaz na Youtube, Vimeo, či jiný server.

Formát odevzdání

Vaše návrhy na články nám prosím posílejte pomocí tohoto formuláře. Odevzdat článek je možné tak, že nám přes formulář pošlete odkaz na online úložiště se soubory, nebo ve formuláři nahrajete jednotlivé soubory zvlášť. Máte-li v článku obrázky, pošlete nám je prosím přes formulář zvlášť.

Ocenění pro autory

A teď to hlavní. Sami jsme tady všichni zapálení bastlíři a není potřeba si vysvětlovat, kolik to je práce vytvořit a vymazlit projekt, který ještě nikdo předtím nerealizoval. A to je návrh zapojení, napsání kódu, návrh plošného spoje, osazení desky, zapojení kabeláže, testování, úpravy kódu, realizace mechaniky atd. a ještě k tomu sepsání článku a pořízení fotografií. Prostě je to hodně práce a my to dobře víme.

Ocenění je tedy následující.

Za odevzdaný projekt přísluší autorovi sleva 30% na jednorázový nákup v e-shopu HW Kitchen (objednávka je omezena na max 5000Kč s DPH). Slevu je možné čerpat opakovaně. Můžete tedy ušetřit až 1500Kč za jeden projekt!

Zveřejněním vlastního projektu podpoříte kromě celé Arduino komunity také svůj projekt a osobní značku. Možná navážete i zajímavé kontakty s dalšími spolupracovníky nebo zjistíte, jak váš projekt přijímají ostatní bastlíři. Nyní má portál bastlirna.hwkitchen.cz návštěvnost cca 35000 měsíčně!

Články zpracováváme v pořadí, ve kterém přišly. Slevový kód vám odešleme na zadaný email po vydání článku.

Souhrn

  • Popis – Rozsah (300+ slov)
  • Kód – formou odkazu na online repozitář (GitHub, Bitbucket…), nebo formou souborů
  • Obrázky – jeden titulní obrázek 1200 x 628px, až 20 dalších v co nejlepší kvalitě, vše JPG
  • Videa – odkaz na Vimeo, Youtube…
  • Odevzdání – přes tento formulář

Máte zajímavý projekt? Tak se s ním pochlubte, těšíme se na zprávy.

Zbyšek Voda

Napsat komentář