Close

Programujte Arduino ve Scratchi

arduino-scratch-extension

S novou (zatím experimentální) verzí rozšíření Scratche pro Arduino můžete vytvářet vizuální programy, použitelné ke kontrole senzorů a akčních členů, neboli aktuátorů, připojených k deskám Arduino. Rozšíření můžete vyzkoušet na jeho nových stránkách ScratchX.

Scratch umožňuje dětem a dalším uživatelům vytvářet vlastní hry, interaktivní příběhy a animace, za použití vizuálního programovacího prostředí. Scratch vytvořila skupina Lifelong Kindergarten (LLK) na MIT Media Lab. Stránka ScratchX.org je místem pro vyzkoušení nových experimentálních rozšíření pro Scratch, nebo pro propojování hardwarových a webových služeb.

Toto rozšíření Scratche vytvořené Kregem Hanningem a Davidem Mellisem, komunikuje s Firmata firmawarem na desce Arduino (pozn. red. o firmwaru Firmata jsme psali ve článku Arduino a Processing) . To umožňuje posílat Arduino příkazy, pomocí speciálních Scratch bloků. Na začátku máme funkční bloky pro práci s LED světly, servomotory, tlačítky, potenciometry, světelnými senzory a tepelnými senzory. Dále existují obecnější bloky pro zpracování analogových a digitálních vstupů a výstupů. Pro podrobnější informace se podívejte na dokumentaci.

Když budete mít jakékoliv problémy s použitím Scratch rozšíření pro Arduino, nebo nápady na vylepšení projektu, můžete se zapojit do diskuze na GitHubu.

Další pokusy o propojení Arduina a Scratch najdete na těchto odkazech: S4A, s2a_fm a Catenary. Možnosti propojení najdete také na diskuzi o alternativních programovacích rozhraních pro Arduino.

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/05/11/scratch-extension-for-arduino/ a mírně upraveno.

Napsat komentář