Close

Prozkoumejte dotykové rozhraní a zvukové krajiny

Exp.Inst.Rain

Umělec, softwarový a hardwarový  návrhář Balam Soto původem z Guatemaly, vytváří interaktivní umělecké instalace a projekty pro veřejný prostor, které spojují starší technologie s High-techem. Nedávno s námi sdílel svůj projekt Exp.Inst.Rain na bázi Arduino UNO.

Exp.Inst.Rain je interaktivní instalace a experimentální nástroj, který zahrnuje projekci a zvuk generovaný bezdrátovým boxem ze dřeva, plexiskla, Arduina, elektronických součástek a vlastních dotykových senzorů. Když se diváci dotýkají různých bodů na boxu, mohou vytvářet různé zvuky, ty pak generují změny v projekci.

Je to analýza sociálního a kulturního osvojení dotykového uživatelského interface . Globálně jsou dotyková zařízení čím dál tím běžnější a lidé je snadno chápou. Exp.Inst.Rain analyzuje tuto novou technologii a využívá toto nové obecné chápání pro spojení zvuku a vizuálního vjemu v realtime interaktivitě .

Práce je napájená pomocí Arduina a bezdrátového vibrafonu, za použití kapacitního dotykového senzoru a podomácku vyrobené hliníkové elektrody pro zachycení dotyku. Vlastní software pracuje jako most mezi Exp.Inst.X a Midi softwarem.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2015/08/24/exploring-tangible-user-interfaces/.

Napsat komentář