Close

Prozkoumejte vztah mezi národy pomocí interaktivního glóbusu

Arduino News Globus

News Globus je projekt s neobvyklým uživatelským rozhraním, od kterého se můžete dozvědět denní zprávy o národech, které propojíte. Jeho autory jsou Bjorn Karmann, Charlie Gedeon, Mikio Kiura a Sena Partal. Propojit můžete celkem dvacet národů. Ovládání zajišťuje, jak jinak, Arduino.

Když k sobě propojíte dvě oblasti pomocí klasického audio kabelu, Arduino náhodně vybere z každé oblasti jeden stát a přes NY Times API získá zprávy, které se týkají obou vybraných národů. Potom se na serveru převede titulek a podtitulek do MP3 a přehraje se pomocí reproduktoru na spodní straně glóbusu.

Glóbus je vlastně takový zajímavý artefakt z minulosti. My jsme jej vzali a zkombinovali s moderními technologiemi a online službami. Místo toho, abychom lidem poskytli zprávy pouze z jednoho místa, můžou pomocí jacků, podobných těm ve starých telefonních ústřednách, objevit zajímavá spojení i velmi vzdálených míst.

Projekt byl vyvinut v rámci programu Interakčního designu na CIID s pomocí Massima Banzi a Daria Buzzini.

Tvorba News Globus
Tvorba News Globus

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/04/06/explore-relations-between-nations-daily-with-news-globus/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář