Close

SamplerBox – hudba s Raspberry Pi 2

samplerbox

Joseph Ernest vytvořil zajímavou DIY alternativu k MIDI samplerům, co jsou na trhu. Se svým projektem se dostal i na stránky hackaday.com. Jeho SamplerBox pracuje samostatně bez nutnosti připojení k počítači. Sestavíte si jej za méně než 100 Euro, pracuje s polyfonií více jak 128 hlasů, velikost softwaru a zvukových stop nepřesahuje 1 GB dat, bootuje za 8 vteřin a hlavně je plně open source. Do SamplerBoxu stačí jednoduše vložit SD kartu se samply ve formátu WAV. Potom připojíte klávesy, nebo váš MIDI kontroler a můžete rovnou hrát.

SamplerBox pracuje na bázi Raspberry Pi 2, které poskytuje vysoký výkon. Joseph Ernest jenom vyměnil jeho zvukovou kartu, která měla nízkou kvalitu zvuku. K Rapsberry připojil čtečku karet pro rychlou výměnu samplů a vlastní kartu Pi 2 využil jen pro systém a software SamplerBoxu.

Návod na sestavení SamplerBoxu najdete spolu se seznamem součástek na stránkách projektu, zároveň si můžete rovnou stáhnout samply, například Gran Piano, přímo nasamplovanou Yamahu C5 od SalamanderGrandPiano project. Software pro Raspberry najdete v sekci Make It.

Sampler Box Diagram

Napsat komentář