Close

Šifrování zpráv s Arduino Yún a Cuckoo

cuckoo

Zoe Romano na blogu arduino.cc popisuje projekt Jochena Maria Webera.

Jochen je výzkumník a designér, zabývající se průnikem interaktivního a průmyslového designu. Jeho Projekt Cuckoo, česky kukačka, funguje na bázi Arduina Yún. Projekt se zabývá naší interakcí se sociálními sítěmi a tím, jak je alternativní možnosti komunikace mohou změnit.

Twitter, Facebook, Google+ a další sbírají naše data a jsou nuceni otevírat zadní vrátka státnímu sledování. Cuckoo šifruje zprávy do náhodně generovaných slov, významů a šumů, a poté je šíří přes několik komunikačních sítí zároveň. Každé písmeno originálu je přeloženo do komplexní formy určité délky, a tak vytváří celé nové věty. Tyto věty postuje na zmíněné sociální sítě zároveň s náhodně generovanými šumovými větami, pro rozptýlení sledování. Metoda šifrování může být pozměněna s každou novou zprávou. Jakákoliv přijímající jednotka Cuckoo, může filtrovat a rozšifrovat důležité zprávy, podle metody jejich šifrování a časové značky. Cuckoo kombinuje různé sociální sítě, aby vytvořila vlastní skrytou síť nad jejich infrastrukturou. 

Cuckoo používá Arduino Yún, aby se připojila jako bezdrátové samostatné zařízení k internetu. Zvládá jak šifrování, tak dešifrování všech zpráv. Je jednoduché připojit ji k Twitteru, Skypu, Tumblr API a k Temboo.

Více o projektu a použitých technologiích si můžete přečíst na webu Cuckoo

Cuckoo Arduino Yun

Cuckoo Arduino Yun

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/03/07/encrypting-messages-with-cuckoo-and-arduino-yun/ a mírně upraveno.

Napsat komentář