Close

SoundDuino, zvukový shield pro Arduino

Arduino zvukový shield SoundDuino

Pamatujete si na VGAduino – grafický shield pro Arduino? Tak tentokrát vám představíme nový projekt elektronického inženýra a experta na programování mikro ovladačů Masiha Vahida. Jedná se o shield pro Arduino, který umí přehrávat a nahrávat zvuky ve formátu WAV. SoundDuino vám umožní přehrávat a nahrávat zvukové soubory na Micro-SD kartě se všemi knihovnami a samply pro Arduino IDE.

SoundDuino umí přehrát zvukové soubory z Micro-SD karty, nebo dokonce nahrávat zvuky do paměti se jménem souboru, které si sami zvolíte. SoundDuino podporuje FATI6 a FAT32 a vy můžete snadno zkopírovat soubory na paměťovou kartu a přehrát je. Potřebujete jenom použít knihovnu, kterou vám dodáme s naším shieldem, pak stačí jen poslat jméno souboru, který chcete přehrát. Je to opravdu jednoduché!

SoundDuino_3
Shield SoundDuino pro Arduino – pohled shora
SoundDuino_2
Shield SoundDuino připojený k Arduino UNO

Shield umí přehrát 16 bitové 48kHz zvukové soubory ve velmi dobré kvalitě. SoundDuino má také audio jack vstup a výstup, mikrofon přímo na desce a pracuje od 3.3v do 5v. SoundDuino dobře pasuje na Arduino Uno, ale je kompatibilní i s každou Arduino deskou s piny GND, VCC, RX a TX. Navíc zařízení dostanete s knihovnami a příklady pro Arduino IDE.

SoundDuino_4
Ukázka kódu pro SoundDuino
SoundDuino_5
Příklady z knihovny pro SoundDuino

Pokud vás SoundDuino zaujalo, podívejte se níže na  video, které ukazuje zvukové kvality shieldu. Zároveň se můžete podívat na oficiální kickstarterovou kampaň, kde najdete další informace.

Přeloženo z a mírně upraveno.

3 Comments on “SoundDuino, zvukový shield pro Arduino

dano
11.1.2016 at 0:09

Na kickstarteri akurat vyberaju na verziu 2.0, na nejaky kvalitny projekt by som ho kupil, ale ta cena je dost vysoka https://www.kickstarter.com/projects/67935456/soundduino-2-new-generation-of-sound-card-for-ardu?ref=nav_search

daflik
7.1.2016 at 19:00

‚Užasné zrovna toto potřebuju, jenže ta cena….

V
30.12.2015 at 23:11

Napsat komentář