Close

Světelné graffiti s Arduinem a LED páskem

Arduino kreslení světlem - Výsledky

Graffiti vyvedené sprejem někam na stěnu je často nelegální a neslušné, ale jak dokazuje hacker Reven v jeho článku, dá se podobného výsledku dosáhnout dočasně za pomoci Arduina, LED pásku a fotoaparátu, který je schopný snímat s dlouhou dobou expozice. Autor k projektu navrhl i krabičku, do které se vše pohodlně vejde. Model krabičky je dostupný na Thingiverse.

Arduino kreslení světlem - Vytištěná krabička

Vytištěná krabička

Arduino program je dostupný na serveru GitHub. Projekt je založený na podobném zařízení od Phila Burgesse, ke kterému přidává LCD displej. Na něm je možné zvolit, který z obrázků nahraných na SD kartě, má být zobrazen.

Podobný projekt udělalo už spoustu lidí přede mnou, ale já jsem si chtěl postavit svůj vlastní, protože to pro mě byla výzva a také pro mě nebyla existující komerční řešení dostupná. Vyšel jsem z existujícího projektu od Phila Burgesse, protože bylo dobře zdokumentováno, jaký hardware mám pro tvorbu použít. Tento projekt jsem rozšířil o LCD, na kterém je možné pomocí tlačítek vybrat, který obrázek se má zobrazit a také jeho světlost a rychlost přepínání. Také jsem si projekt uzpůsobil, abych mohl použít materiál, který jsem měl po ruce.

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2018/04/09/build-a-light-painting-device-with-arduino-and-leds/ a upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář