Close

Zažijte bouřku přímo v pokoji

Arduino mrak do pokoje

The Cloud“ je interaktivní lampa a reproduktor, který je stvořený k vytvoření pocitu bouřky. Jeho autorem je Richard Clarkson a nejenom, že se jedná o Arduinem ovládaný, pohybem spuštěný model mraku. Umí také reagovat na hudbu a synchronizovat bouřku s jejím rytmem.

The Cloud využívá zabudované senzory pohybu k vytvoření unikátního pocitu hromu a blesku. Je to taková magie, ale nikoliv s pomocí kouzel, ale moderních technologií. Každý mrak obsahuje systém reprobeden, takže je možné přehrávat hudbu z libovolného kompatibilního zařízení s bluetooth. Navíc umí mrak přizpůsobit nasvětlení právě přehrávané hudbě.

The Cloud - Pohled dovnitř

Pohled dovnitř

Tato instalace je zavěšená u stropu jako lustr a skládá se z hypoalergenní polyesterové vaty, plastové skořápky, ve které se skrývá Arduino, osvětlení, reprobedny a další komponenty. Uživatelé mohou ovládat The Cloud pomocí malého bezdrátového ovládání.

Clarkson o svém projektu říká:

Tento multifunkční hybrid umí přehrávat hudbu stejně, jako simulovat blesky v mracích. Pokroky v interakčním designu v posledních letech vedly k vytvoření nové větve zařízení, které se čím dál více objevují ve světě. Tato malá zařízení budou daleko interaktivnější a více strhující, než kdy předtím.

Arduino The Cloud - Pokoj plný mraků

Pokoj plný mraků

Přijde vám projekt povědomý? Možná je to tím, že jeho historie sahá až do roku 2012. Již první model byl po funkční stránce velice podobný. Tato verze však přináší robustnější konstrukci a větší systém reprobeden. Co je ještě zajímavější je, že mraky mohou spolu komunikovat, takže iluze bouřky v pokoji je skutečně dokonalá.

Můžete se podívat na stránky autora, kde také naleznete více informací. Také si zde můžete zakoupit vlastní The Cloud (za pár tisíc dolarů). Je tam i levnější verzi s omezenou funkcionalitou.

Pokud byste chtěli vytvořit vlastní mračno z vaty a pomocí Arduina ho nasvítit, tak mrkněte na podobný projekt s názvem Arduino lampion. 👍

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/05/26/cloud-lampspeaker-combo-brings-thunder-into-your-living-room/ a mírně upraveno.

Oldřich Horáček

Napsat komentář