Close

Bastlíři, pozor! První český Maker Faire se blíží!

Maker Faire Praha

Kutilové, modeláři, vynálezci a vůbec všichni co jste tady, zbystřete! V Praze se bude v dubnu konat první český Maker Faire. A co je to vlastně za akci? Už jsme o tomto festivalu na Arduino.cz informovali zde v článku a také publikovali článek o MF 2016. Zkráceně se jedná o takový veletrh nápadů, kde se sejdou různí kutilové, kteří mezi sebou a také široké veřejnosti představí své projekty. Zapomeňte na nějaké oficiální divadlo, tady bude ve vzduchu cítit nadšení, zapálení, otevřenost věci sdílet a nakonec asi i kouř rozpáleného cínu…prostě tahle akce vypadá slibně a poprvé za ní nebudeme muset cestovat za hranice. Dále tady vysvětlovat a rozebírat co je to ten Maker Faire by bylo asi jako učit myslivce poznávat stopy ve sněhu…Pojďme se raději podívat na to, čím bude ten první český Maker Faire zajímavý.

https://youtu.be/5NFAk1JA6C4

„Ukaž co jsi vytvořil a sdílej!“

To nejdůležitější pro nás tvůrce je možnost představit široké veřejnosti makerů a bastlířů svůj projekt. Koho se tato možnost týká a co za ní vězí? Pokud doma nebo v garáži například vyřezáváte laserem dekorace, vyrábíte blikající keramické spony do vlasů, vymýšlíte vlastní 3D puzzle nebo vytváříte chytré oděvní doplňky se zabudovaným počítačem, tak pro vás všechny je tato možnost určena. Samozřejmě i pro ty z vás, co „jen“ bastlí s Arduinem nebo Raspberry… Ta oblast kutilství je tak široká, že se mi až chce napsat nekonečná. A co tím „oficiálním“ představením vašeho projektu získáte? Získáte zpětnou vazbu od dalších makerů, možnost sdílet co jste se naučili, inspiraci od dalších tvůrců, nové pohledy na věci a samozřejmě také možnost z toho udělat business. Pro nekomerční tvůrce je výstavní plocha zdarma, tak tuto šanci využijte!

Přihlašte se do Výzvy pro makery na adrese prague.makerfaire.com.

První kolo registrace se uzavírá 31. března 2018. Přijďte ostatním ukázat svou netradiční vychytávku, experiment, “hack”, projekt nebo koníček.

A víte, jak se liší tvůrce od “normálního” člověka? Prostě tím, že když mu nějaký ten projekt shoří, tak to postaví znovu a ještě lépe. 🙂

Festival Maker Faire Prague 2018 pořádá spolek Žádná věda a konání festivalu zaštítil hlavní partner společnost PRUSA Research, jeden z největších výrobců 3D tiskáren na světě pocházející z Česka. Na akci se představí také sdílené komunitní dílny, kterých je v Česku čím dál více. Festival slibuje zábavu a inspiraci nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro tvůrce všech generací.

Maker Faire pro rodiny s dětmi

Maker Faire pro rodiny s dětmi

Pokud tedy máte doma zajímavý projekt, nebo se jen chcete podívat, co se v Česku kutí, tak vezměte kalendář a pište si víkendové datum 23. až 24. června. V tyto dny se v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti uskuteční první český Maker Faire jako svátek všech bastlířů a oslava našeho bastlení.

Oldřich Horáček

One Comment on “Bastlíři, pozor! První český Maker Faire se blíží!

Oldřich Horáček
8.2.2018 at 0:04

Termín festivalu Maker Faire byl posunut z dubna na červen, tak jsem tyto údaje opravil v článku. Termín pro přihlášení projektů se posouvá na konec března. Podle informací od pořadatele festivalu stojí za posunutím termínu provozně technické problémy na straně Výstavište. Nový termín MF si určitě poznačte znovu do kalendáře!

Napsat komentář