Close

Industruino na bázi Arduina pro jednoduchou automatizaci

Industruino - Arduino AtHeart

Industruino je zařízení pro průmyslovou automatizaci, které využívá dostupnou bázi Arduina. Autory Industruina jsou belgičtí designeři Loic a Ainura, kteří momentálně pracují v Schenzhenu. Jejich cílem bylo vytvořit dostupnou platformu pro využití v projektech se zapojením různých senzorů a aktuátorů.

senzory industruino 2
Industruino

Nedávno se s Industruino Proto oficiálně zapojili do programu Arduino AtHeart. Proto v názvu je odvozené od „navrhování“. Je postavené tak, aby vám umožnilo přidat co nejvíce dalších komponent a zároveň vám ulehčilo jejich umístění. Základní deska vám umožňuje zapojení malých okruhů vedle Arduina a je navržená tak, aby váš konečný produkt chránila před okolním světem.

senzory industruino

Proto je kompatibilní s  Leonardem a splňuje průmyslové standarty. Tým Industruina zároveň poskytuje širokou podporu od samotných knihoven, přes soubory designu desky. Industruino tak můžete snadno upravit pro vlastní potřeby.

S Industruinem už vzniklo několik projektů, můžete si je všechny prohlédnout na blogu vývojářů. Za zmínku stojí například projekt Holiday Gardener „Prázdninový zahrádkář“. Ten vám bude doma sám zalévat květiny, potom co odjedete na dovolenou nebo na prázdniny.

Industruino v projektu ovládá několik elektrických pumpiček, které pumpují vodu různým květinám. Díky Industruinu pak můžete nastavit, kolik vody jaká květina spotřebuje a jaký tlak bude mít voda v hadičkách. Snadno můžete mít všechny pumpičky v jednom velkém lavoru s vodou a mechanismus bude sám rozhodovat kolik vody spotřebuje každá květina.

Holiday Gardener

Více informací na oficiální stránce Industruina.

8 Comments on “Industruino na bázi Arduina pro jednoduchou automatizaci

Jirka
26.11.2015 at 11:49

Tomu říkám POČIN. Konečně tu bude něco, co má pouzdro, a to dokonce standardně instalovatelné, standardní napájení, standardní I/O, a to dokonce přes konektory. Takové arduinské LOGO! (Siemens) nebo EASYrelé (EATON) modifikovatelné na principu DIY.

Zbyšek Voda
26.11.2015 at 15:05

Jojo, je to pěkná věcička 🙂
Podobné je i Contrillino, o kterém jsme tu už taky psali 🙂

David
23.11.2015 at 17:09

Sa nejako zacinaju tieto automatizacie sirit…konecne 🙂

ja mam Loxone, HW je drahsi ale zase napojim nato vsetko, v podstate aj nejake rele pre arduino.
Ich confirugacnemu softu sa asi maloco vyrovna, ked niekto neprogramuje je to fajn benefit.

Tomáš Jurman
23.11.2015 at 7:39
Roman
22.11.2015 at 10:16
Oldřich Horáček
22.11.2015 at 14:00

Ano je to zajímavý produkt. Jednáme o obchodní spolupráci s firmou. Uvidíme jak to dopadne :-).

Honza
21.11.2015 at 11:59

Velmi zajímavé. Tomuto projektu držím palce .

Napsat komentář