Close

Kreslící stroj na bázi Arduina

Kris Temmerman na svém webu Neuro Productions představuje svůj kreslící stroj na bázi Arduina.

Kris se vždy zajímal o možnosti, jak odstranit z počítačové grafiky její perfektní umělost. Proto se rozhodl vytvořit stroj, který používá štětec na malování, aby převedl práce z počítače do kresby na papíře. Jeho kreslící stroj je ovládán pomocí Arduino DUE a tabletu s Androidem.

Jako tablet posloužil Samsung galaxy Note 10.1, který má v balení ovládací pero. To je citlivé na tlak a tak mohl převádět sílu tahu do svého přístroje.

Kreslící stroj ještě není podle Krise Temmermana perfektní, ale už teď dokáže kreslit docela pěkně.

Na podobných projektech, kde je elektronika kombinovaná s mechanikou a ještě je potřeba to programovat se člověk naučí nejvíce. Výhodou je, že takový projekt člověka baví a tak jde bastlení „skoro samo“.

Video pro kreslící stroj

Samotnou konstrukci Kris postavil improvizovaně jen se základním nářadím; pilou, bruskou a několika šroubováky. Pak přidal krokové motory a servomotor. Zdrojový kód napsal v C++ a najdete jej na tomto odkazu.

DIY kreslící stroj
DIY kreslící stroj

DIY konstrukce takového kreslícího stroje není moc vhodná pro úplné začátečníky, naštěstí jsou na trhu i stavebnice podobných 2D polohovacích zařízení a plotterů. A dokonce najdete v nabídce i 2D laserový plotter, který dokáže gravírovat a řezat!

Oldřich Horáček

Napsat komentář