Close

Cubetto je hračka, která učí děti programovat

Cubetto - Arduino hračka

Studio Primo Toys nedávno představilo nový herní set Cubetto a zapojilo se s ním do programu Arduino AtHeart. Cubetto je dřevěný robot určený ke hře, který umožňuje dětem mezi třemi a šesti roky objevit programování pomocí příběhů, dobrodružství a spolupráce. Jedná se o první programovací hračku, kterou je možné ovládat bez použití monitoru, nebo jiného digitálního rozhraní. Děti naučí programovat dříve, než se vůbec naučí číst a psát. Cubetto je pro všechny kluky i holky na celém světě, přičemž nezáleží na tom, jakým jazykem mluví. Set Cubetto je dostupný na Kickstarteru za cenu 149 dolarů do šestého dubna.

Cubetto je genderově neutrální hra, která podněcuje dětskou kreativitu, kritické a prostorové myšlení a komunikační dovednosti. Beta verzi Cubetto, která v roce 2013 vybrala na Kickstarteru přes 80000 dolarů nyní používá více než 300 škol a 800 rodin ve čtyřiceti zemích světa. Po několika letech testování a několika  prototypech přicházíme s novou verzí, která například umí propojit neomezený počet jednotek přes bluetooth.

Podívejte se na video!

V rámci kampaně byla za 45 dolarů dostupná i samostatná řídící deska Cubetto – tzv. Cubetto’s Brain, což je s Arduinem kompatibilní deska určená pro trochu pokročilejší programátory. Použitý je jde procesor SAM D21, tedy stejný, jako je na Arduino Zero. Ta může být programována přes USB kabel ve standardním Arduino IDE. Deska obsahuje několik základních komponent, které mohou být ovládané pomocí software:

  • řadič motorů pro ovládání až dvou individuálních krokových motor
  • piezzo bzučák pro zvukovou signalizaci
  • Bluetooth LE modul
  • Obvod napájení a dvoupinový napájecí konektor JST
  • šest I/O konektorů – tři z nich jsou napojené na digitální piny, tři na analogové piny. Všechny mají hlavici JST, který je kompatibilní se sadami TinkerKit! a Ototo.
Arduino deska Cubetto's Brain
Cubetto’s Brain

Přeloženo z https://blog.arduino.cc/2016/03/08/montessori-approved-cubetto-kickstarter/ a mírně upraveno.

Zbyšek Voda

Napsat komentář