Dan
Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
DanÚčastník
Také jsem nešťastným majitelem vzhledově stejného typu. ID displeje mi to vyčetlo 0xC505 a nefunguje mi s ním zatím žádná z knihoven. Nicméně funkční zřejmě je, speciální program dokáže displej zaplnit barvou, postupně a pomalu přepisováním vnitřního adresovacího prostoru, ale to je asi tak vše. Mám ten typ vpravo nahoře, bez té drobné součástky uprostřed desky. Tak na mne jen smutně bíle svítí a nic s ním nesvedu.
DanÚčastníkV první chvíli mne napadlo také I2C, což se mi zdá nejelegantnější. viz: https://www.arduino.cc/en/Tutorial/MasterWriter
DanÚčastníkDobrý den, na piny 8-10 by standardní bootloader sahat neměl, zvláštní problém. Mi nic takového atmega328p nedělá. Můžete zveřejnit zdrojový kód, typ arduina a popsat způsob jeho připojení? Koneckonců by to mohlo být i příliš měkkým napájením, bez bližších podrobností ale víc nevím…
DanÚčastníkJednou za čas proměnná v millis() přeteče a začíná čítat opět od nuly. Pokud se nemýlím, uvedený příklad s tím vůbec nepočítá a poté by podsvětlení displeje zůstalo svítit až do dalšího stisku klávesy…
DanÚčastníkNa takovéto jednoduché zadání navrhuji koupit si miniaturní modul s attiny85, který má zároveň i usb port (vypadá jako flashdisk – je to pohodlné řešení pro naprogramování pomocí IDE) a k němu dva moduly relé (jedno bude spínat směr vpřed, druhé směr vzad – tyto moduly mají tranzistorový či opto spínač cívky, takže je lze zapojit přímo na výstup attiny85). Ty moduly vybírejte ovšem takové, aby měly proříznutý plošný spoj kvůli izolaci mezi napětími cívky a kontaktů. Čas navrhuji počítat v programu obyčejným čítačem, odladění jistě nebude problém. Modul attiny85 má 5 i/o pinů, takže je rezerva i na případná dvě tlačítka, kterými si lze za provozu měnit časování bez připojování k počítači, a jednu led diodu indikující počtem bliknutí nastavený čas. Nastavené časování lze jednoduše ukládat do vnitřní eeprom paměti čipu, takže nebude po případném odpojení napájení zapomenuto. Náklady na toto řešení jsou kolem stovky, plošný spoj žádný, moduly se jen propojují drátky.
DanÚčastníkOdpovím si tedy sám, na anglickém fóru mi poradili v mžiku. Attiny85 musím provozovat na 8Mhz a výš. Přepnul jsem obvod na vnitřní oscilátor 8 MHz a vše začalo fungovat k naprosté spokojenosti. 🙂
-
AutorPříspěvky