Close

Pomůžete nám s Arduino.cz?

Arduino.cz Pomoc s webem

Za poslední dobu se nám nahromadilo pár témat, která bychom s vámi rádi probrali. U některých si nevíme rady a u některých chceme slyšet váš názor. Co se líbí nám se totiž nemusí líbit většině. Taky je lepší věnovat energii něčemu, co bude komunitě vyhovovat 🙂 Každý z problémů je v tomto článku krátce nastíněn. Na konci naleznete odkaz na dotazník, kde nám můžete sdělit vaše názory na jednotlivá témata. V dotazníku je také prostor na to nám sdělit, co byste na webu rádi viděli.

Jmenovitě se jedná o témata

  • Fórum
  • Kalendář akcí spojených s Arduinem
  • Antispam plugin

Tl;dr Budeme rádi, když vyplníte tento dotazník (délka 5-15 min.).

Fórum

Pod článkem Arduino fórum se nám pěkně rozjelo uživatel Aleš navrhl, jestli by místo dosavadního systému bbPress nebylo lepší použít nějaký jiný systém fóra. Aleš navrhoval phpBB. Zkoumal jsem možnosti propojení s dosavadním systémem (abyste nemuseli mít jeden účet na Arduino.cz webu a jeden ve fóru) a šlo by to díky pluginu BridgeDD. Co je horší je fakt, neexistuje jednoduchý způsob, jak převést příspěvky z existujícího fóra na systému bbpress na phpBB. Napadly mě nějaké hacky, ale nechce se mi do nich pouštět, dokud nebudu vědět, že by změna byla přijata pozitivně 🙂

Nebo máte jiný oblíbený systém fóra? Pod WordPress běží ještě například systém BuddyPress. Dalšími systémy jsou již zmíněný phpBB, FluxBB atd. Nebo znáte jiný super systém? Dejte nám to prosím vědět v dotazníku.

Abych pravdu řekl, tak mi dosavadní bbpress vyhovuje. Je sice poměrně jednoduchý, ale svoji úlohu plní velice dobře. Jediný problém, který v něm vidím, je, že občas trvá velice dlouho, než se nahraje nový příspěvek. To ale pravděpodobně není chyba samotného systému fóra. Ale o tom viz níže.

Kalendář akcí spojených s Arduinem

Pod článkem Technical computing camp 2016 navrhl uživatel posjirka, že by bylo fajn mít kalendář akcí s Arduino tématikou a ten nápad se nám zalíbil 🙂

Jelikož se ale bude jednat trochu i o komunitní kalendář, ptám se, jaký systém by byl podle vás nejlepší? Jít cestou nějakého kalendáře pod WordPressem mi nepřijde moc dobrý nápad. Asi jako nejlepší volba mi přijde mít sdílený Google Kalendář, do kterého bude mít právo zapisovat pár lidí a ostatní budou moci navrhovat přidání akcí – třeba v komentářích pod článkem k tomu určenému, na fóru, nebo přes mail.

Antispam plugin

Asi jste si všimli, že stránce občas trvá, než se přidá nový komentář či příspěvek na fóru. Občas to dokonce končí i vypršení maximálního času pro načtení stránky. Příspěvek se sice většinou přidá, je to ale otrava.

Pátral jsem, co tento problém způsobuje a identifikoval jsem podezřelého – plugin proti spamu Akismet. Plugin jsem deaktivoval a doba přidávání příspěvků se okamžitě zkrátila na minimum. Jelikož existence webu bez spam filtru je trochu sebevražda (jednotky až desítky spamů denně a počet roste), zkusil jsem použít jiný plugin – Spam Protection by CleanTalk. Zdálo se, že je problém vyřešen, komentáře se přidávaly okamžitě a komentáře na fóru také tak. Když jsem ale po nějaké době (cca hodina) zkusil přidat komentář na fóru, problém byl opět zpátky.

Zdá se, že se příspěvky přidávají v pořádku jen několik desítek minut po restartu Antispam pluginů a poté přidávání opět trvá hrozně dlouho. Pátral jsem, kde jsem mohl, ale řešení se mi najít nepodařilo. Víte jak na to?

Dotazník

Víte si rady s některým z představených problémů, nebo nám jen chcete sdělit váš názor? Budeme rádi, když vyplníte tento dotazník (délka 5-15 min.).

Zbyšek Voda

Napsat komentář