Close

Postavte si IOT APPS s Temboo na bázi Arduina

nové podmínky temboo

Temboo nedávno přidalo novou možnost pro své IoT Mode rozhraní zvanou Conditions, a tím umožnila ještě snadněji spojit vaše Arduino s internetem. Kód v na stránce Temboo se sestavuje z takzvaných Choreos. Název pochází ze zkratky pro choreografie, tedy nějakou akci, kterou má program vykonat. V tomto případě se jedná o bloky kódu, které mají vždy nějaký specifický účel (připojení ke stránce, odeslání dat…) Funkčnost Temboo Device Coderu byla rozšířena na více jak 2000 Choreo v knihovně Temboo. To znamená,  že data získaná senzory, připojenými k Arduino Yún, teď mohou být použita pro spuštění jakéhokoliv cloudového procesu. Odpovědi z cloudu pak mohou být použity pro spuštění různých druhů hardwarových akcí na vaší desce.

Při použití IoT Mode na stránce Teboo, můžete automaticky generovat předpřipravený Arduino kód, pro spuštění Choreoa z vaší desky, bez nutnosti napsat jedinou další řádku kódu. Stačí určit jakou desku a shield používáte a jaké Choreo chcete spustit. Stránka vám hned potom vygeneruje kód do vašeho prohlížeče. Vy potom můžete určit pomocí grafické nabídky, jaký druh hardwarových vstupů a výstupů chcete využít, choreo potom vygeneruje kód i pro ně.

Grafické rozhraní obsahuje nástroj pro výběr pinů, který vám umožní vybrat, jaké piny budete chtít aktivovat a jak mají spolupracovat s Choreem, které používáte.  Výběr pinů rozpozná dostupné piny na vaší desce a zároveň indikuje jestli jsou nakonfigurované pracovat digitálně, nebo s analogovým I/O. Stejně jako samotný vygenerovaný kód se bude interface výběru pinů měnit, aby odpovídalo používané desce a shieldu.

Je tedy opravdu jednoduché vytvořit celou škálu aplikací z oblasti internetu věcí, například teploměr, který posílá upozornění přes SMS, nebo motor ovládaný přes email. Jen stačí říct, jaké piny k ovládání budete používat a o vše ostatní se postará Temboo. Vyzkoušejte to, a pak můžete napsat tvůrcům na mail hey@temboo.com, co si o jejich platformě myslíte.

Přeloženo z http://blog.arduino.cc/2015/03/12/build-arduino-based-iot-temboo/ a mírně upraveno.

Napsat komentář